BOWS CLUB "CHIMERA"

 • Členství
 • Střelnice
 • Kontakt
 • Diskuze
 • Bazar
 • Diskusní fórum

  Diskuzní fórum není moderováno. Pro přispívání do diskuse není nutné se registrovat. Neomezujeme anonymitu přispěvatelů, ale na druhé straně očekáváme, že této možnosti nebudou zneužívat. Chiméra HK nenese odpovědnost za obsah této diskuze.

  CAPTCHA
  chipper
  uz se na fotakch pracuje
  turbo
  už sem taky nadaval že to tam-tedy tady ještě není.
  ludek
  ja mam fotky z 2d na tyrsaku, ze svojanova i z litic, ale bohuzel nas webmaster nema cas
  Mýša
  Nejsou prosím nějaké fotky z Litic?? Kluci z Libichova jich mají jenom pár a není tam skoro nic z trati. A´t vím , o co jsem přišel.
  Tom
  Ahoj. Tak tedy přeji Všem střelcům, aby každý našel tu svoji Moniku...
  jelinek
  Turbo, moník je Monika z HK tak tedy ženy neplačte kvůli šípům.Hezké Velikonoce přeje Všem Libichov
  turbo
  to : Moník - děkuji - tak sakryš chlapi nebrečte kuli pár šípům, Tomuhle říkám přístup. ještě jednou děkuji.
  Moník
  zdravím všechny střelce,dovoluji si vstoupit do vaší diskuze,ačkoli nejsem aktivní závodník,ale jen přihlížející,jezdím na závody se synem, kterýho musím pořád drtit,aby byl dobrej,protože prostě chci,aby vyhrával a já se mohla chlubit jakej to je šikula( mimochodem to dělá 90% matek),a protože já jsem slepá jak patrona a netrefila bych se ani z metru,tak sebou se chlubit nemůžu,ale k věci. Musím všem kteří se podílí na pořádání závodů, stavění tratí,... hrozně poděkovat,protože postavit trat takovou, kterou se zavděčí všem,je nadlidský výkon a proto si myslím,buďte rádi,že nějaká trať stojí a vy můžete přijet a zastřílet si a odreagovat se a ....já ač naoko držkuju jsem vždycky ráda, že žiju a že se i domů odvezu a že druhý den ráno dokážu vylézt z postele a že jsem si skvěle odfrkla od toho šílenýho shonu a to že to stojí nějaké ty peníze? No a za co by jsme je měli utrácet, když ne za své koníčky nebo svoje dětičky. Například závody v Libichově, nikdo mi nevěřil,že jsme při EMMĚ chodili v bahně a lovili bodíky na bodovačku,mimochodem já ho měla( to bahno ) až na pr.. ale to je jiná, Adršpach no to bylo pošušňáníčko, Daník se vychrupal v autě a fungoval ještě o půlnoci za to já umírala při prvním stoupání do schodů ještě v tu sobotu.A závody v Liticích, Daník se trefil do 10 a je mu deset a má tak 150cm, takže žádný, že to bylo vysoko, sranda to byla. Jinak,ještě díky všem co máte trpělivost na dětské účastníky, osobně můžu potvrdit, že si toho dokážou vážit a jsou hrdí na to, že je berete mezi sebe jako by byli taky dospěláci, tak na příštích závodech ahoj už se oba s Danem těšíme.
  turbo
  Luďo - už jich tu mám nachystanejch 5 ks / 61 cm/24"- tajně doufám že další nebudou - ale oni budou!!!!
  ludek
  no to nevim co by sis vybral, ale jelikoz mam kratke rucicky tak mi staci 26" sipy, takze az nejake urazis, tak ja je jeste pouziju. Ale jak rikas je to o tom, ze sipy vybiras podle delky natahu a sily luku, tvoje sipy, ale budou pro jakekoliv dite moc tezke a tvrde s tvym 50lib lukem a 30" natahem. navic bys jich musel polamat nekolik, aby bylo splneno pravidlo ze mas strilet stejnymi sipy. A ty uz je moc nelámeš, spíše je utápiš v Labi
  turbo
  já myslim že Tom se trefil- musíme brát ohledy na mladý kluky, holky .odradit je od tohoto sportu by bylo velmi nepříjemné.řešení se nabízí celá řada. ted prosím dále to berte ´jako polemiku .1. muže pořadatel zajistit prodejce šípů který by dětem na závodech prodal šípy s minimální marží ? 2. Byla by možná změna pravidel aby děti až po juniory na závodech směli používat libovolnou kombinaci šípů-Kov karbon dřevo atd.?V případě těžkého terče by si sám střelec vybral čím vystřelí. 3. děti jsou ve většině případů členy nějakých klubů - co kdyby si místo placení příspěvků tímto předpláceli tzv. bonusy na šípy které by jim pak klub dodal. 4. A ted je tu verze - každý z nás přelomil určitě hromadu šípů - musel je zkracovat až mu již nejsou k ničemu - ale neznamené to že když já potřebuji šíp 30" že někomu nepostačí muj zakrácený např na 28 ",27",26" atd. nebo jinou míru. a kde je napsáno že nemužeme takový materiál nabídnout dál k použití třeba právě dětem ( tady je taky potřeba zvážit vhodnost konkrétního typu šípů a druhu používaného luku) **to mě jen tak napadlo - ale téma bylo umístění terčů Stavěl jsem trat a není to vždy jednoduché - stavitel si někdy musí vybrat mezi tím co je nebezpečné , život ohrožující a eventualitou zničení šípu při netrefě.Přitom ale musí zachovat kontinuitu trati. Hádejte co bych si vybral já?
  ludek
  to je pravda, treba to prase na svojanove v tom chlivku z 5m, vubec tam nebylo videt a strilel jsem vlastne po slepu, nejakym optickym klamem, kdyz jsem zaostril na prase a na sip tak prase zmizelo. Trefil jsem sice 10. ale kdybych netrefil, tak byl sip na sracky.
  Tom
  Ahoj všichni. No to se nám ta diskuze docela rozjela a to je dobře. Zdá se, že se ale stáčí jinam než jsem zamýšlel. Můj záměr byl upozornit na mladé začínající střelce, pro které je účast na závodě dost nákladná ( startovné, cesta ) a když přijde o polovinu šípů.... Jo jasně tak ať tam neleze... No to se taky může stát, že tam budem v lepším případě samí čtyřicátníci a ostatní si budou hrát ( střílet ) "jen" pro radost doma a to je škoda pro tenhle krásný sport. Krátce,jen z letos odstřílených závodů ( kromě Libichova ) mám trochu pocit, že se z toho stala jakási prestiž mít terč tam,kde v případě minel jsou šípy K.O. Někdy stačí málo a terč je i pro méně zkušené střelce výzvou a nikoliv "smrtelnou". Jinak před všemi kdo se podílejí na organizaci závodů smekám a věřím, že to berou jako můj podnět k diskuzi - za soutěže lepší a nejlepší. Zdravím Všechny LUKAŘE.
  turbo
  tak ta statiska mě dostala - tohle mě nikdy nenapadlo počítat.Ludo dobrý!!! na ty leváky jsme myslim na Adru mysleli, na žlebech to taky nebude problém.
  ludek
  jo a desitek bylo 279 (11.9%), osmiček 468(19.9%), a nejvice bylo pětek 923(39,2%)