BOWS CLUB "CHIMERA"

 • Členství
 • Střelnice
 • Kontakt
 • Diskuze
 • Bazar
 • Diskusní fórum

  Diskuzní fórum není moderováno. Pro přispívání do diskuse není nutné se registrovat. Neomezujeme anonymitu přispěvatelů, ale na druhé straně očekáváme, že této možnosti nebudou zneužívat. Chiméra HK nenese odpovědnost za obsah této diskuze.

  CAPTCHA
  BrunoInelm
  what to do if you re being blackmailed online - how to handle blackmail, facebook sextortion report
  JerryUncog
  перворазрядный вебсайт https://balashiha.charuni.ru/massazh-2/massazhclassic/
  ipeasaew
  http://slkjfdf.net/ - Ecukiqiso Uraboreoc asv.fyvi.chimerahk.cz.qza.uq http://slkjfdf.net/
  atirejanih
  http://slkjfdf.net/ - Oxevacice Uzuukib fys.eivv.chimerahk.cz.dlr.qa http://slkjfdf.net/
  axupijom
  http://slkjfdf.net/ - Tizihu Ohexid qxr.zaum.chimerahk.cz.cmh.dw http://slkjfdf.net/
  Jelínek
  A hlavně Pavle nezapomenout na ty naše děti.
  turbo
  no určitě nemám ambice měnit pravidla (EAA-HDHIAA) tak y proč ? Soutěžní řád, tak jak si ho navrhl směřuje místo podpory lukostřelby k cestě do pekel. Rozešleme všem společný návrh soutěžního řádu ke schválení na VS. Myslim že duležitější - než tyhle žabomyšiny - je domluvit se jak dál? Ne se tu handrkovat jak baby na trhu.
  Standa
  Soutěžní řád řeší děti jak věk, tak dovednost. Žáky, minis. Soutěžní řád nemůže vyřešit že se někde někdo nemůže pohybovat, to řeší pravidla. Bude se muset skutečně vyřešit způsobilost i dospělých střelců. Teď na Kokoříně byli dva střelci HU - nový - a ti absolutně neznali pravidla ale ani techniku střelby. Jestli byli z Chiméry či jen od Karla Orsága nevím ale bylo to na vyloučení kvůli bezpečnosti ostatních. Toto je k řešení a k nastavení parametrů. Za náš klub budeme po novém předsednictvu vyžadovat vyřešení této obecné bezpečnosti - nepřipustit na trať nikoho kdo již skutečně neumí základy lukostřelby a kdo nezná pravidla. Jak vidíte netýká se jen minis či dětí. Takže buď si každý párkrát polkne a rozmyslí co je důležité a půjde to dál společně pod hlavičkou svazu nebo to nemá cenu a ať si každý klub dělá co chce. Práce s dětmi a rozšiřování základny skutečně netkví v umožnění dětem které neumějí vystřelit jít na závody. To platí i u dospělých. Skutečně také nestačí jednou týdně nějaký řízení neřízený trénink a hlavně jít na závody. Ti lidé se nic nenaučí. Kde je trenérské působení, postupné vysvětlování pravidel? U nás to i vysokoškoláci začínající zvládají tak za rok střílení - cca 80 tréninků... Ale jinde jsou určitě šikovnější a kvalitnější trenéři.
  Ludek
  mezinarodní pravidla, treba fita take neresí mladez. Presto mistní pravidla třeba v Rakousku ano. Delají neco protizákonného? Třeba na jejich nominacnim zavode na ms stříleli druhý šíp při autu. A meli tam mladeznický kolík. Zadne takové mezinárodní pravidlo pod FITA ani EAA neni. Logicky mi z toho vyplývá ze to pravidlo musí být zahrnuté v lokálních pravidlech. Stejne analogicky by to melo jít u nás pokud k tomu bude vůle.
  Standa
  Udělejte jak uznáte za vhodné. Platná pravidla změnit nemůžeš, můžeš upravit a nastavit systém soutěží. Věkové kategorie, třídy. Přihlaste se k volbám zapracujte podklady, předložte včas aby se to dalo probrat a odpovídejte za to. Nebudouli naše pravidla odpovídat mezinárodním nebou mimo vyjímky naši kluboví rozhodčí na těchto závodech rozhodovat. Divil bych se že i ti ostatní si to vemou na odpovědnost.
  turbo
  zdravím, k těm střelnicím - když už na to padla řeč - pohyb osob na schválené střelnici podléhá - registraci osob, ve smyslu stanoveného provozního řádu a poučení zbrojiřen(spravcem střelnice) - Kdopak z nás má kde na zavodech schválenou střelnici a pro jaké zbraně ? Potom- jeli něco zbraní kat. D - pak musí být tato označena st. zkušebnou...Kdopak má na luku vyraženou zkušebnu? Proto bych sem tuto problematiku vubec netahal. Nikdy jsme neřekli, že nechceme dodržovat pravidla - ale pokud máme( a to máme možnost se na jejich utváření podílet, tak chceme abychom měli taková, která budeme ochotni a schopni dodržovat a vyžadovat.Při utváření soutěžního řádu je potřeba - ctít mimo jiné princip růstu členské základny ( je nas furt tak akorát do mariáše)a to dle rozvířené diskuze i včetně dětí. Moje poznámka o doprovodu - byla míněna tak abychom nebyli nuceni právě ty pravidla obcházet různým slovíčkařením. Pokud mezinárodní pravidla učast doprovodu neumožnují neznamená to, že v našich podmínkách si nemůžemu takovou upravu SŘ dovolit. Stačí si jen domluvit ( a zapsat tam JAK !) Na schuzi STK v Sedmihorkách byl i doprovod řešen a vyřešen k všeobecné spokojenosti. Taky bylo řečeno, že klubové "závody,treninky" budou mít možnost zapsaním do rozpisu se od závodních pravidel lišit a uvede se takové změna právě v rozpise.
  Standa
  Chtěl bych stejně ještě jednou požádat kluby i jedince kteří jsou ochotni dělat pro ostatní ve prospěch svazu 3D aby poslali kandidátku do voleb. Opravdu to dále dělat nechceme. Zatím se nám nikdo nepřihlásil a nikdo se ani nezajímá co se vůbec musí dělat během celého roku.
  Standa
  Pořadatel a rozhodčí má jedinou oporu v pravidlech a soutěžním řádu. Těch se musí držet. V rámci propagace sportu se mají, je-li to možné udělat terče na které mohou diváci vidět a mohou se inspirovat. Chcete-li to jinak jsou v tom namočeni jak pořadatel tak hlavně rozhodčí. Co se týče minis tak jsou upraveni v závodech ostatní.
  chipper
  Prakticky jediná věc o které se pořád všichni dohadují jsou minis, byli dříve, jsou na závodech ve světě všude střílí standartně už od 6 let jen u nás je stím stále problém. Jinak k doprovodu na trati: chceme přitáhnout nové lidi? Sám posílám zájemce na střílení, ať se přijedou podívat někam na závod a s nějakou skupinou se vydají na třať přitáhlo to již mnoho lidí, kteří tak vyděli co to vůbec 3D je, pokud necháme stát všechen doprovod na startu, tak na závody nepřijede dalších plno lidí, kteří se naštvou že s nimy nemůže rodinný příslušník. Můžeme znich třeba udělat pomocný personál před závodem, ale to jsme zase jen u toho překrucování slovíček.
  Standa
  Ale divím se zejména rozhodčím /Turbo, Petr/ že vlastně chtějí vědomě nedodržovat mezinárodní pravidla. Tak proč to vlastně děláte. Vždyť vlastně popíráte vše, k čemu jste dobtovolně přistoupili. Je třeba pochopit že obdobná pravidla platí i v ČLS tj. FITA a že z důvodu zachování možnosti dělat naši lukostřelbu do budoucna ve volné přírodě se budou muset i tam pravidla dodržovat?